طراحی کاتالوگ
چگونه یک کاتالوگ طراحی کنیم؟

با موس می توانید نمونه کاتالوگ بالا را ورق بزنید.

همچنین عکس صفحات کاتالوگ را در زیر می توانید ببینید.

می توان گفت که طراحی کاتالوگ کاری پیچیده و دشوار در طراحی می باشد. نکته بسیار مهم در ساخت و طراحی یک کاتالوگ خوب غیر محسوس بودن آن بودن است. باید در طراحی کاتالوگ به مواردی که باعث می شود ایرادات و نقص های آن بسیار نمایان گردد، توجه زیادی داشت. در شرایطی که برای یک کاتالوگ قالب مناسبی در نظر گرفته نشود، هیچ کاربرد و استفاده ای نخواهد داشت. طراح کاتالوگ باید بتواند با یک لحظه نگاه کردن قالب مناسبی را در ذهن خود تجسم کند. یک کاتالوگ در عین اینکه باید زیبا باشد، باید دارای سادگی خاصی نیز باشد.

جمع آوری محتوا برای استفاده در کاتالوگ

قبل هر چیز دیگری در طراحی کاتالوگ باید تمام محتواهای مورد استفاده جمع آوری شود. این محتوا ها می تواند شامل مواردی از جمله اطلاعات قابل درج در کاتالوگ، خصوصیات و اسم محصولات مورد نظر، عکس های محصولات و .... می باشد. در نظر گرفتن تمام این موارد در طراحی یک کاتالوگ خوب می تواند کمک شایانی به مشتری های محصولات مربوطه به منظور گرفتن تصمیم کند.

چگونه یک کاتالوگ طراحی کنیم؟

جذابیت عکس های محصولات

عکس یکی از با اهمیت ترین نکته ها در طراحی کاتالوگ می باشد. عکس ها به افزایش میل افراد برای خواندن متن کاتالوگ می افزاید. عکس هایی که از محصولات در کاتالوگ استفاده می شود باید کاملا حرفه ای باشد و نباید به دلیل کمتر کردن هزینه خودتان از محصولات عکس بگیرید و یا این کار را به افراد غیر حرفه ای بسپارید. در این شرایط اگر قصد گرفتن عکس دارید باید با استفاده از یک دوربین کاملا دیجیتال این کار را انجام دهید و باید رزولوشن  دوربین را در بالاترین سطح تنظیم نمایید.

آشنایی با خصوصیات محصولات خود

قبل از اینکه بخواهید در کاتالوگ خود مطالبی را بنویسید، بهتر است از خصوصیات فنی محصولات خود اطلاعات کافی داشته باشید باشید. بعد از آن محصولات خود را به صورت جداگانه در هر صفحه به صورت تیتر وار بنویسید و در آن صفحه در رابطه با محصول توضیحات را درج کنید. بهتر است در آخر کاتالوگ تمام مشتری ها را برای دریافت اطلاعات بیشتر  به سایت خود رجوع دهید.

اندازه مناسب برای کاتالوگ 

اندازه کاتالوگ ها را باید با توجه به اینکه قرار است کجا استفاده شود، باید تعیین کرد. اندازه یک کاتالوگ باید طوری باشد که در حد وسط قرار گیرد یعنی نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ باشد. در هر صورت اندازه مناسب در طراحی کاتالوگ  در زیبایی و کار آمد بودن آن نقش بسیار مفیدی خواهد داشت.

چگونه یک کاتالوگ طراحی کنیم؟

ایجاد یک فرم سفارش در کاتالوگ

در کاتالوگ باید قسمتی را برای فرم سفارش در نظر بگیرید. حجم مطالب نباید در فرم سفارش محصولات زیاد باشد و به علاوه نباید همه چیز در آن درهم و گیج کننده باشد. در دنیای ارتباطات امروز سفارش های آنلاین توانسته جایگاه خوبی را در بین مردم پیدا کند. از این رو در صورتی که شما دارای وب سایتی در این رابطه هستید، در فرم سفارش آن را لحاظ کنید.

 تهیه یک نمونه چاپی از کاتالوگ طراحی شده

قبل از اینکه بخواهید تعداد زیادی از کاتالوگ را در انتها چاپ کنید، به منظور تشخیص و جلوگیری از اشتباهات احتمالی یک نمونه از آن کاتالوگ را برای خود چاپ کنید به طور کامل آن را مطالعه نمایید. بهتر است قبل از چاپ این کاتالوگ ها نمونه آماده شده را به منظور تایید نهایی  در اختیار صاحب محصولات بگذارید. این کار می تواند در رضایت صاحبان محصولات از کاتالوگ طراحی شده توسط شما نیز تاثیر به سزایی داشته باشد.

چگونه یک کاتالوگ طراحی کنیم؟

چاپ نهایی کاتالوگ ها

توصیه می شود در صورت امکان برای چاپ کاتالوگ ها به چاپ خانه ها مراجعه کنید؛ چرا که دوام، کیفیت و مزایایی که در چاپ این چاپخانه ها وجود دارد با پرینت های دستی قابل قیاس نیست. شاید شما بتوانید چهار صفحه کاتالوگ را با استفاده از پرینت های دستی چاپ کنید اما تعداد بالا می تواند نتیجه بدی در تحویل کار شما داشته باشد.

 

<< >>