طراحی کاتالوگ
بهترین طراحی کاتالوگ

با موس می توانید نمونه کاتالوگ بالا را ورق بزنید.

همچنین عکس صفحات کاتالوگ را در زیر می توانید ببینید.

طراحی کاتالوگ باید بتواند به صورت واضح و جذاب اطلاعات و آموزش های مربوط به یک محصول و یا یک دستگاه را به مشتری منتقل کند. مهمترین امر در طراحی کاتالوگ در نظر گرفتن جنبه تبلیغاتی آن است. این که یک کاتالوگ در چه تعداد صفحاتی طراحی و چاپ شود بستگی به تعداد محصولات و متن های مربوط به آنها دارد. یکی از ویژگی های مهم و بارز که بایدبرای بهترین طراحی کاتالوگ در نظر گرفته شود، زیبایی آن و رعایت اصول مهم در طراحی می باشد.

در نظر گرفتن متن های کلی و بدون حاشیه می تواند به شما در دستیابی به بهترین طراحی کاتالوگ کمک شایانی نماید. کاتالوگ ها با هر تعداد صفحه ای که در نظر داشته باشید قابل طراحی می باشد. یک طراحی خوب برای کاتالوگ ها باید دارای ویژگی های زیر باشد: 

  1. به راحتی قابل استفاده و حمل کردن باشد.
  2. چاپ کاتالوگ ها باید دارای کیفیت زیادی باشد.
  3. در طراحی کاتالوگ باید طرح های منحصر به فرد و ویژه ای را در نظر گرفت.
  4. از رنگ هایی در آن استفاده شود که باعث جذب عموم شود.
  5. باید بتوانید با خلاقیت خود در کاتالوگ هویت سازی کنید.
  6. محتوای متن های شما باید به نوعی ویرایش شود که تاثیر گذار باشد.
  7. قبل از چاپ و طراحی باید اندازه کاغذی که می خواهید در آن طراحی را انجام دهید، انتخاب کنید.
  8. از عکس ها و تصاویر بسیار زیبا در صفحات استفاده کنید.

بهترین طراحی کاتالوگ

در صورتی که بهترین طراحی کاتالوگ را داشته باشید، این موضوع می تواند در فروش محصولات شما بسیار موثر واقع شود و محصولات شما را در چشم بینندگان به نوعی خاص جلوه دهد. بهتر است در طراحی کاتالوگ بین تمام صفحات و محصولات هماهنگی های لازم را ایجاد نمایید. باید در طراحی کاتالوگ ها برای هر محصولی به صورت جداگانه وجه تمایزی ایجاد کنید؛ این امر می توان در جذابیت و کار آمد بودن کاتالوگی که طراحی کرده اید نقش بسزایی داشته باشد.

متن کاتالوگ

در طراحی کاتالوگ موضوعی که بسیار حائز اهمیت می باشد، زبان نوشتاری است که برای نوشتن متن کاتالوگ از آن استفاده می شود. اصلی ترین قسمت کاتالوگ برای انتقال دادن ویژگی های محصولات به مشتریان متن آن خواهد بود. از این رو توصیه می شود برای اینکه بتوانید بهترین طراحی کاتالوگ را داشته باشید، از روش های صحیح دستور زبان استفاده کنید، به شکلی که نگارش و ویرایش متن کاتالوگ دارای درک و فهم آسان برای مشتری باشد.

بهتر است برای متن کاتالوگ فونت هایی که کاربرد بسیار کمی دارند را به کار نبرید؛ چرا که این کار باعث می شود کاتالوگ شما نامنظم و بی کیفیت به نظر برسد. بهتر است به منظور ارائه بهترین کاتالوگ یک فونت را برای درج عنوان و اسم کاتالوگ خود در نظر بگیرید. با این نوع انتخاب در فونت ها شما می توانید جذابیت فراوانی به کاتالوگ خود ببخشید.

 

<< >>