طراحی کاتالوگ
کاتالوگ لایه باز

با موس می توانید نمونه کاتالوگ بالا را ورق بزنید.

همچنین عکس صفحات کاتالوگ را در زیر می توانید ببینید.

یک مجموعه که به معرفی و ارائه اطلاعات در رابطه با محصولات و خدمات مربوط به یک شرکت می پردازد، کاتالوگ گفته می شود. در کاتالوگ باید تمام جزئیات یک محصول قید شود تا عموم مردم بتوانند درک قابل توجه ای از آن داشته باشند. طراحی کاتالوگ به همراه چاپ آن در مواردی پر هزینه می باشد و این می تواند به تعداد صفحات و جنس کاتالوگ نیز وابسته باشد. هر ورق کاغذ کاتالوگ باید از 200 گرم بیشتر باشد. این امر باعث می شود ضخامت ورق های کاتالوگ بیشتر شده و در نتیجه ماندگاری و کیفیت آن بالاتر رود. ابعاد کاتالوگ می تواند با توجه به خواسته و به علاوه نوع کاربرد شما نیز در نظر گرفته شود و عموما اندازه دقیقی نخواهد داشت.

بعضی از طراحان کاتالوگ، به منظور راحت تر کردن کار خود در بیشتر مواقع از طرح های آماده کاتالوگ لایه باز استفاده می کنند. برای استفاده از کاتالوگ لایه باز باید با پرداخت مقداری پول یک طرح را خریداری کرده و به کارببرند.این افراد معمولا یک طرح را که خریدند برای تعداد زیادی از مشتریان خود از آن استفاده میکنند. حتی در شرایطی همین افراد یک بار یک کاتالوگ را طراحی کرده و از همان طرح برای افراد دیگر نیز استفاده خواهند کرد. از این رو در بیشتر موارد برای شما پیش آمده که یک طرح کاتالوگ را چند بار دیده باشید.

کاتالوگ لایه باز

تعریف کاتالوگ لایه باز

کاتالوگ لایه باز یک نوع فایل است که با خرید یک طرح از کاتالوگ در اختیار شما قرار داده می شود. فیلا کاتالوگ لایه باز قابلیت باز شدن در برنامه های گرافیکی مثل کورل، ایندیزاین، فتوشاپ و به علاوه ایلوستریتور را دارد. کسی که طراح کاتالوگ است برای استفاده از این فایل فقط کافی است عنوان، آدرس ها، نام ها و همچنین عکس ها را حذف کرده و آن را به مشتری تحویل می دهد. برای کسانی که به دنبال کاتالوگ هایی با قیمت بسیار ارازنتر می باشند، این نوع طراحی هزینه کمتری احتیاج دارد. 

برای به کار بردن از کاتالوگ لایه باز دست طراح برای ایجاد تغییرات زیاد بسته خواهد بود. به طور مثال این قابلیت را نخواهد داشت که بتوان بخشی از کاتالوگ را اختصاصی نمود. بعضی از افراد هستند که واقعا به دنبال استفاده از کاتالوگ لایه باز می باشند. این امر به دلیل این است که سرعت چاپ با استفاده از این روش بیشتر بوده و همچنین از هزینه کمتری برخوردار خواهد بود. اما در بین طراحان حرفه ای کاتالوگ و به علاوه گرافیست ها استفاده از کاتالوگ لایه باز بی ارزش و کاری بسیار غیر حرفه ای تلقی می شود.

 

<< >>