طراحی کاتالوگ
کاتالوگ صنعتی

با موس می توانید نمونه کاتالوگ بالا را ورق بزنید.

همچنین عکس صفحات کاتالوگ را در زیر می توانید ببینید.

برای طراحی کاتالوگ صنعتی  باید گفت که شی نیستند و قبل در دست گرفتن هم نخواهند بود. برای کاتالوگ صنعتی باید با استفاده از تفکر خود شروع به طراحی آن نمایید. کاتالوگ صنعتی دارای تفاوت هایی در مقایسه با کاتالوگ های دیگر می باشد. کم یا زیاد بودن این تفاوت ها ممکن است بستگی به شرایط مختلفی داشته باشد. قبل از اینکه تصمیم به طراحی این نوع کاتالوگ بگیرید بهتر است نمونه هایی از چند کاتالوگ صنعتی را از نزدیک ببینید و همه نکات درج در آن را مد نظر قرار دهید.  بعد از اینکه از نزدیک این نوع از کاتالوگ ها را دیدید می توانید آن را با کاتالوگ هایی در زمینه های دیگر مورد قیاس قرار دهید و متوجه تفاوت های آن خواهید شد. این کار می تواند در طراحی حرفه ای یک کاتالوگ صنعتی به شما کمک شایانی نماید. 

تفاوت کاتالوگ صنعتی با دیگر کاتالوگ ها

کاتالوگ صنعتی دارای وزن و حجم بسیار زیادی در مقایسه با کاتالوگ های دیگر دارد. می توان گفت این نوع از کاتالوگ از پیچیدگی خاصی برخوردار است که این امر در محصولات و خدماتی که در آن ارئه می شود نمایان خواهد شد. طراحی کاتالوگ صنعتی  نیاز به تحت کنترل گرفتن نیز خواهد داشت. برخلاف کاتالوگ های دیگر که باید در چیدمان و زیبایی آن دقت و تمرکز می شد، این نوع کاتالوگ باید به شکلی کاملا صریح نیز به انتقال اطلاعات به مخاطبان خود بپردازد. ارائه اطلاعات به صورت واضح و عام به مخاطب می تواند باعث موفقیت و پیشرفت شما در طراحی یک کاتالوگ صنعتی نیز شود. چرا که مخاطبان اینگونه کاتالوگ ها افرادی هستند که به دنبال اطلاعات در رابطه با موضوع مورد نظر خود هستند و می خواهند به بهترین نحو این اطلاعات را دریافت نمایند.

کاتالوگ صنعتی

 کاتالوگ صنعتی هم مانند دیگر کاتالوگ ها باید دارای ترکیب بندی به شکل با هدف و کاملا اصولی  در طرح گرافیکی خود باشد. در صورتی که مخالف این موضوع عمل شود دیگر کاتالوگ شما را نمی توان یک کاتالوگ حرفه ای دانست. مخاطبان این نوع از کاتالوگ ها نمی خواهند با هر صفحه ای که می زنند با طرح جدیدی رو به رو شوند و باید یکنواخت بودن در تمام صفحه های کاتالوگ دیده شود. به این منظور می توانید گرید بندی را در طراحی خود رعایت نمایید. در کنار این روش شما می توانید با به کار بردن شیوه هایی کاملا خلاقانه و نوین از اینکه کاتالوگ صنعتی شما کسل کننده نباشد، جلوگیری نمایید و این امر تنها به هنر شما بستگی خواهد داشت.

<< >>