طراحی کاتالوگ
پس زمینه و بک گراند برای کاتالوگ

با موس می توانید نمونه کاتالوگ بالا را ورق بزنید.

همچنین عکس صفحات کاتالوگ را در زیر می توانید ببینید.

برای تهیه یک کاتالوگ خوب و منحصر به فرد باید موارد زیادی را مد نظر خود قرار دهید. مواردی که بتواند در هر چه بهتر شدن کاتالوگ شما موثر واقع شود. عوامل زیادی می تواند در این مورد وجود داشته باشد که از جمله آنها نوع متن، عکس هایی که به نوع محصولات و خدمات مربوط است، تعداد صفحات، رنگ بندی در طراحی و به خصوص پس زمینه و بک گراند برای کاتالوگ نیز می باشد. مهم ترین این موارد برای طراحی کاتالوگ پس زمینه می باشد. ما در این مقاله قصد داریم بسیاری از نکات مهم در رابطه با این مورد را در اختیار شما طراحان محترم قرار دهیم.

پس زمینه و بک گراند برای کاتالوگ

پس زمینه و بک گراند برای کاتالوگ می تواند دارای طرح ها و رنگ بندی های مختلفی باشد. هر کدام از طرح ها در شرایط متفاوتی از هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به طور مثال می توان گفت که طرح های بسیار شلوغ و رنگی زمانی کاربرد دارد که می خواهید بیشتر روی تصاویر محصولات مانور دهید و در طراحی آن کاتالوگ نشان دادن متن برای شما چنان مطرح نیست. طرح های رنگی و پر نقش می تواند جلوه ای زیبا به کاتالوگ شما دهد و همچنین در جلب نظر مخاطبان تاثیر به سزایی داشته باشد. بهتر است بدانید که هزاران طرح زیبا برای پس زمینه و بک گراند کاتالوگ شما وجود دارد که می توانید در هر کاتالوگی که صلاح می دانید استفاده کنید. رنگ بندی ها و طرح ها در پس زمینه می تواند بستگی به نوع محصولاتی در هر حیطه کاری متفاوت باشد و این به هنر شما در طراحی بر می گردد.

در بعضی موارد هم ممکن است بخواهید از بک گراند های ساده و رنگ های ملایم استفاده نمایید. مدل های پس زمینه و بک گراند برای کاتالوگ به شکل ساده کم نیست و در انتخاب این نوع پس زمینه هم شما تنوع زیادی پیش روی خود دارید. این نوع از پس زمینه ها بیشتر در مواردی می تواند به کار گرفته شود که شما قصد دارید کاتالوگی طراحی کنید که نیاز به مطرح بودن متن در آن می باشد. از این رو باید زمینه صفحات کاتالوگ خود را به گونه ای طراحی کنید که در عین ساده بودن و زیبایی متن ها را به شکلی برجسته و نمایان تر نشان دهد. 

پس زمینه و بک گراند برای کاتالوگ

شاید در طرح های پر نقش پس زمینه نیازی نبود که از تصاویر زیادی برای زیباتر شدن آن استفاده کنید اما برای پس زمینه های ساده نیز لازم است که دقت بیشتری در انتخاب عکس ها داشته باشید. چرا که در بک گراند های ساده تصاویر جلوه خاصی خواهند داشت. به علاوه در پس زمینه و بک گراند برای کاتالوگ خود می توانید از افکت های بسیار زیبایی نیز استفاده کنید. این افکت ها در تمامی برنامه های مربوط به فتوشاب موجود است. اما در هرکدام شیوه افکت دادن ها و گاهی رنگ بندی ها متفاوت است.

<< >>